TEL. 507 760 303
TROCHE TEORII

System CCTV IP

Zwiększone zainteresowanie systemami bazującymi na kamerach IP jest szczególnie zauważalne w przypadku systemów nadzoru wideo dla średnich i dużych firm oraz obiektów, w których ważna jest dokładna identyfikacja obserwowanych osób i przedmiotów. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, a do najważniejszych z całą pewnością można zaliczyć większą elastyczność, skalowalność i łatwiejszą obsługę sieciowych systemów nadzoru wideo oraz możliwość uzyskania obrazów w jakości HDTV.
Zalety cyfryzacji systemów telewizji przemysłowej dostrzegają już nie tylko szefowie firm potrzebujących dużych, skomplikowanych instalacji, ale także zwykli przedsiębiorcy i odbiorcy indywidualni, którzy chcą skutecznie zabezpieczyć swoje mienie. Każdy z liczących się producentów posiada w swojej ofercie szereg zarówno zaawansowanych, jak i ekonomicznych produktów, pozwalających na budowę małych i średnich systemów nadzoru wideo w technologii IP dla punktów sprzedaży detalicznej, stacji benzynowych, małych pensjonatów, itp.

Cyfrowy System Domofonowy

Bardzo szybki rozwój elektroniki zaznacza swój wpływ i na systemach domofonowych. Klasyczne systemy domofonowe i wideodomofonowe odchodzą powoli w przeszłość. Zaawansowana technika cyfrowa znajduje coraz szersze zastosowanie w systemach domofonowych. Klasyczne panele bramofonowe z wieloma przyciskami są zastępowane klawiaturami cyfrowymi , zamiast wybierania numeru na klawiaturze można po prostu wybrać nazwisko z elektronicznego spisu adresowego. A system domofonowy może współpracować z centralką telefoniczną, systemem alarmowym, kontrolą dostępu, zapewniać łączność z portierem i wiele innych funkcji.
Domofony cyfrowe są urządzeniami dedykowanymi do instalacji wielorodzinnych, osiedli mieszkaniowych oraz modernizacji instalacji domofonowych.
Podstawową zaletą instalacji realizowanej w oparciu o urządzenia cyfrowe jest prostota okablowania (2 żyły) oraz funkcja zamka szyfrowego dla każdego z abonentów.

System Kontroli Dostępu i Rejestracji Czasu Pracy

Systemy kontroli dostępu umożliwiają ograniczenie poruszania się po obiekcie osób, które nie są do tego upoważnione, z możliwością wydzielenia stref, do których dostęp będą miały tylko osoby upoważnione.
Głównym założeniem Systemu Kontroli Dostępu jest ograniczenie dostępu do obiektu osobom postronnym. Dodatkowym atutem kontroli dostępu jest pełna automatyzacja procesu związanego z nadawaniem praw do konkretnych drzwi lub stref.
System Rejestracji Czasu Pracy (RCP) umożliwia rejestrowanie oraz automatyczne rozliczanie czasu pracy osób zatrudnionych. Z punktu widzenia przepisów Kodeksu Pracy ewidencja czasu pracy realizowana przez system ma kluczowe znaczenie i może stanowić podstawę ustalania wynagrodzenia pracowników.
Rejestracja i rozliczanie czasu pracy pełni ważną rolę w zarządzaniu zarówno małym jak i dużym przedsiębiorstwem. Odpowiedni system rejestracji i rozliczania czasu pracy pozwala zmniejszyć koszty zatrudnienia, w obiektywny sposób ocenić wydajność pracowników czy obliczyć faktyczną wartość produktu bądź usługi.

System Przeciw-Pożarowy
firmy ESSER

Nikogo już nie trzeba przekonywać o korzyściach wynikających z obecności w zagrożonym pożarem obiekcie elektronicznego systemu sygnalizacji alarmu pożarowego, zwanego potocznie instalacją SAP lub SSP. Systemy te wielokrotnie potwierdziły swoją skuteczność, wykrywając i sygnalizując powstanie pożaru w jego wczesnej fazie, co pozwalało na dokładną lokalizację zagrożenia, a w konsekwencji - ograniczenie do minimum związanych z nim strat.
Szeroka gama produktów pozwala zaprojektować rozwiązanie najbardziej dopasowane do potrzeb, oraz specyfiki projektu. Kilka typów central odpowiednich do obiektów różnej wielkości, duży wybór typów czujek, od najprostszych optycznych po zaawansowane technologicznie multisensory, centrala gaszeniowa pracująca we wspólnej sieci, interfejsy oraz oprogramowanie integrujące, a także bardzo duża liczba przydatnych i ułatwiających montaż oraz serwis akcesoriów z pewnością zostaną docenione zarówno przez projektantów jak i instalatorów. Dostępne w oprogramowaniu serwisowym funkcje zainteresują użytkowników systemów.
  • © 2010 Marcin Klepacz. Wszelkie prawa zastrzeżone